Czesław Kwiecień: Różnice pomiędzy wersjami

Z Centrum Myśli Jana Pawła II - WIKIJP2
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
m
Linia 1: Linia 1:
'''Czesław Kwiecień''' (ur. 1932 w Giebułtowie, powiat Miechów) - studiował na Politechnice Krakowskiej, w 1954 przeniósł się na studia magisterskie na Politechnikę Warszawską; specjalista od projektowania budownictwa przemysłowego. Większość życia pracował w biurze projektowym konstrukcji przemysłowych. Dwa lata mieszkał w Afryce.
+
'''Czesław Kwiecień''' (ur. 1932 w Giebułtowie, powiat Miechów) - należy do [[Środowiska]] - duszpasterstwa akademickiego Karola Wojtyły. Studiował na Politechnice Krakowskiej, w 1954 przeniósł się na studia magisterskie na Politechnikę Warszawską; specjalista od projektowania budownictwa przemysłowego. Większość życia pracował w biurze projektowym konstrukcji przemysłowych. Dwa lata mieszkał w Afryce.
  
 
== Związki z Karolem Wojtyłą/Janem Pawłem II ==
 
== Związki z Karolem Wojtyłą/Janem Pawłem II ==

Wersja z 23:29, 26 mar 2014

Czesław Kwiecień (ur. 1932 w Giebułtowie, powiat Miechów) - należy do Środowiska - duszpasterstwa akademickiego Karola Wojtyły. Studiował na Politechnice Krakowskiej, w 1954 przeniósł się na studia magisterskie na Politechnikę Warszawską; specjalista od projektowania budownictwa przemysłowego. Większość życia pracował w biurze projektowym konstrukcji przemysłowych. Dwa lata mieszkał w Afryce.

Związki z Karolem Wojtyłą/Janem Pawłem II

Czesław Kwiecień należał do Środowiska. Pierwszy raz z Karolem Wojtyłą spotkał się w kościele św. Floriana w Krakowie. Był uczestnikiem wyjazdów wakacyjnych i rekolekcyjnych duszpasterstwa prowadzonego przez ks. Karola Wojtyłę. Jak większość osób związanych ze Środowiskiem, pozostał w bliskich kontaktach z Janem Pawłem II także po jego wyborze na Stolicę Apostolską.

Wywiad

W Mediatece Centrum Myśli Jana Pawła II znajduje się wywiad z Czesławem Kwietniem. W wywiadzie usłyszymy o:

  • stosunku Karola Wojtyły do świata,
  • zdolnościach piłkarskich Papieża,
  • spotkaniach w Castel Gandolfo.

Cały wywiad dostępny jest w Bibliotece Centrum Myśli Jana Pawła II.