Newsletter

Z Centrum Myśli Jana Pawła II - WIKIJP2
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Newsletter informatorium Centrum Myśli Jana Pawła II

Z myślą o poszerzaniu wśród Polaków wiedzy na temat biografii i nauczania Jana Pawła II Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie pracuje nad następującymi projektami:

  • Biblioteka CMJPII - otwarta w październiku 2007, skupia bogaty księgozbiór specjalistyczny zawierający polskie i obcojęzyczne wersje dzieł św. Jana Pawła II, jak również książki analizujące jego dziedzictwo. Korzystanie z ok. 7 tys. tomów biblioteki jest bezpłatne.

Biblioteka jest czynna w następujących porach: poniedziałki i czwartki 11-17, wtorki 14-20, środy i piątki 10-16.

  • Mediateka CMJPII - projekt nagrywania wywiadów telewizyjnych ze świadkami życia Karola Wojtyły, w tym czasów jego pontyfikatu. Od 2008 Centrum nagrało dla celów archiwalnych ponad 350 wywiadów. Część z nich ponadto dostępna jest po profesjonalnym montażu na własnym kanale Youtube.
  • Zintegrowana Baza Tekstów Papieskich - dostępna od października 2010 internetowa baza najważniejszych dokumentów z nauczania Jana Pawła II wraz indeksem i mechanizmem umożliwiającym tematyczne przeszukiwanie twórczości Papieża Polaka.
  • WikiJP2 - czyli uruchomiona w kwietniu 2014 internetowa encyklopedia pojęć i osób związanych z biografią i nauczaniem Jana Pawła II.

W niniejszym miejscu będziemy prezentować newsletter informujący o wiadomościach związanych z dziedzictwem św. Jana Pawła II, a także nowościach w powyżej wymienionych projektach.

Aktualny newsletter: kwiecień 2015